Football Scores

All Matches on Oct 16,2021

2. Bundesliga
11:30 Ingolstadt 1 - 1 Holstein Kiel AddInfo
 
11:30 Heidenheim 2 - 4 St. Pauli AddInfo
 
11:30 Karlsruher SC 2 - 1 FC Erzgebirge Aue AddInfo
 
18:30 Hamburger SV 1 - 1 Fortuna Düsseldorf AddInfo
 
Bundesliga
13:30 Borussia Dortmund 3 - 1 Mainz 05 AddInfo
 
13:30 Eintracht Frankfurt 1 - 2 Hertha BSC AddInfo
 
13:30 Union Berlin 2 - 0 Wolfsburg AddInfo
 
13:30 Freiburg 1 - 1 RB Leipzig AddInfo
 
13:30 Greuther Fürth 0 - 1 Bochum AddInfo
 
16:30 Borussia M'gladbach 1 - 1 Stuttgart AddInfo
 
Championship
11:30 Fulham 4 - 1 Queens Park Rangers AddInfo
 
14:00 Sheffield United 2 - 1 Stoke City AddInfo
 
14:00 Reading 1 - 0 Barnsley AddInfo
 
14:00 Preston North End 0 - 0 Derby County AddInfo
 
14:00 Nottingham Forest 2 - 1 Blackpool AddInfo
 
14:00 Millwall 0 - 2 Luton Town AddInfo
 
14:00 Middlesbrough 2 - 0 Peterborough United AddInfo
 
14:00 Huddersfield Town 2 - 0 Hull City AddInfo
 
14:00 Bristol City 0 - 2 AFC Bournemouth AddInfo
 
14:00 Blackburn Rovers 2 - 2 Coventry City AddInfo
 
Eredivisie
14:30 Feyenoord 2 - 2 RKC Waalwijk AddInfo
 
16:45 Go Ahead Eagles 4 - 2 Heracles AddInfo
 
16:45 Heerenveen 0 - 2 Ajax AddInfo
 
19:00 PSV 3 - 1 PEC Zwolle AddInfo
 
19:00 Fortuna Sittard 1 - 0 Cambuur AddInfo
 
FA Cup
11:30 Bromsgrove Sporting FC 0 - 5 Grimsby Town AddInfo
 
14:00 Marine AFC 1 - 1 Wrexham AFC AddInfo
 
14:00 Southport FC 2 - 3 Altrincham FC AddInfo
 
14:00 Corinthian-Casuals FC 1 - 1 St. Albans City FC AddInfo
 
14:00 Horsham FC 1 - 0 Woking FC AddInfo
 
14:00 Kettering Town FC 2 - 2 Buxton FC AddInfo
 
14:00 Marske United FC 0 - 0 Gateshead FC AddInfo
 
14:00 Bedfont Sports FC 0 - 1 Kidderminster Harriers FC AddInfo
 
14:00 Bowers & Pitsea FC 2 - 1 Aldershot Town FC AddInfo
 
14:00 Brackley Town FC 1 - 1 Guiseley AFC AddInfo
 
14:00 Southend United 4 - 1 Chertsey Town FC AddInfo
 
14:00 Torquay United FC 2 - 2 Havant & Waterlooville FC AddInfo
 
14:00 Dover Athletic FC 1 - 1 Yate Town FC AddInfo
 
14:00 Eastleigh FC 3 - 3 Folkestone Invicta FC AddInfo
 
14:00 Yeovil Town 1 - 1 Weymouth FC AddInfo
 
14:00 Barnet FC 0 - 1 Boreham Wood FC AddInfo
 
14:00 Banbury United FC 1 - 0 Bath City FC AddInfo
 
14:00 AFC Sudbury 3 - 1 Dartford FC AddInfo
 
14:00 Wealdstone FC 1 - 2 Dagenham & Redbridge FC AddInfo
 
14:00 Harrow Borough FC 4 - 2 Chelmsford City FC AddInfo
 
14:00 Hungerford Town FC 1 - 2 Bromley FC AddInfo
 
14:00 Maidenhead United FC 3 - 1 Hastings United FC AddInfo
 
14:00 Dorking Wanderers FC 2 - 2 Hayes & Yeading United FC AddInfo
 
14:00 Ebbsfleet United FC 2 - 0 Hampton & Richmond Borough FC AddInfo
 
14:00 Tamworth FC 0 - 0 Notts County AddInfo
 
14:00 Stockport County 3 - 0 Stamford AFC AddInfo
 
14:00 King's Lynn Town FC 2 - 1 Peterborough Sports FC AddInfo
 
14:00 Boston United FC 1 - 1 Stratford Town FC AddInfo
 
14:00 York City FC 1 - 1 Morpeth Town AFC AddInfo
 
14:00 Pontefract Collieries FC 0 - 0 FC Halifax Town AddInfo
 
14:00 Hereford FC 0 - 1 Solihull Moors FC AddInfo
 
14:00 Curzon Ashton FC 0 - 4 Chesterfield FC AddInfo
 
League One
14:00 Shrewsbury Town FC 1 - 0 Milton Keynes Dons AddInfo
 
14:00 Rotherham United 4 - 1 Portsmouth AddInfo
 
14:00 Oxford United 1 - 3 Plymouth Argyle AddInfo
 
14:00 Lincoln City FC 2 - 1 Charlton Athletic AddInfo
 
14:00 Gillingham 1 - 2 Sunderland AddInfo
 
14:00 Fleetwood Town FC 3 - 0 Crewe Alexandra AddInfo
 
14:00 Doncaster Rovers 0 - 2 Wycombe Wanderers AddInfo
 
14:00 Cheltenham Town FC 1 - 0 Accrington Stanley FC AddInfo
 
14:00 Cambridge United FC 2 - 2 Ipswich Town AddInfo
 
14:00 Bolton Wanderers 0 - 4 Wigan Athletic AddInfo
 
14:00 AFC Wimbledon 2 - 2 Sheffield Wednesday AddInfo
 
League Two
14:00 Exeter City FC 2 - 2 Newport County AFC AddInfo
 
14:00 Swindon Town 2 - 2 Rochdale AFC AddInfo
 
14:00 Scunthorpe United 0 - 2 Forest Green Rovers FC AddInfo
 
14:00 Salford City FC 2 - 0 Hartlepool United FC AddInfo
 
14:00 Port Vale 3 - 1 Barrow AFC AddInfo
 
14:00 Oldham Athletic 3 - 0 Stevenage FC AddInfo
 
14:00 Northampton Town 2 - 0 Mansfield Town FC AddInfo
 
14:00 Leyton Orient 0 - 0 Walsall AddInfo
 
14:00 Crawley Town FC 0 - 1 Sutton United FC AddInfo
 
14:00 Colchester United 1 - 0 Harrogate Town AFC AddInfo
 
14:00 Carlisle United 0 - 1 Tranmere Rovers AddInfo
 
14:00 Bradford City 2 - 2 Bristol Rovers FC AddInfo
 
Ligue 1
15:00 Clermont Foot 63 1 - 0 Lille AddInfo
 
19:00 Olympique Lyonnais 2 - 0 Monaco AddInfo
 
Ligue 2
13:00 Toulouse 6 - 0 Auxerre AddInfo
 
17:00 Valenciennes 1 - 3 USL Dunkerque AddInfo
 
17:00 Rodez Aveyron Football 0 - 1 Sochaux AddInfo
 
17:00 US Quevilly-Rouen Métropole 0 - 3 Chamois Niortais FC AddInfo
 
17:00 Pau FC 1 - 0 Paris FC AddInfo
 
17:00 Nancy 2 - 1 Guingamp AddInfo
 
17:00 Dijon 1 - 0 Amiens SC AddInfo
 
17:00 SM Caen 2 - 2 Le Havre AddInfo
 
17:00 SC Bastia 0 - 0 Grenoble Foot 38 AddInfo
 
MLS
17:00 Montreal Impact 2 - 2 Philadelphia Union AddInfo
 
19:30 Los Angeles FC 3 - 1 SJ Earthquakes AddInfo
 
22:00 Columbus Crew 4 - 0 Inter Miami AddInfo
 
23:00 New England 2 - 2 Chicago Fire AddInfo
 
23:30 DC United 0 - 0 Nashville SC AddInfo
 
23:30 Toronto 0 - 2 Atlanta United AddInfo
 
23:30 Cincinnati 0 - 1 Orlando City AddInfo
 
Premier League
11:30 Watford 0 - 5 Liverpool AddInfo
 
14:00 Southampton 1 - 0 Leeds United AddInfo
 
14:00 Norwich City 0 - 0 Brighton & Hove Albion AddInfo
 
14:00 Manchester City 2 - 0 Burnley AddInfo
 
14:00 Leicester City 4 - 2 Manchester United AddInfo
 
14:00 Aston Villa 2 - 3 Wolverhampton Wanderers AddInfo
 
16:30 Brentford 0 - 1 Chelsea AddInfo
 
Premiership
14:00 St. Johnstone 0 - 3 Livingston AddInfo
 
14:00 Ross County 2 - 3 St. Mirren AddInfo
 
14:00 Rangers 1 - 1 Heart of Midlothian FC AddInfo
 
14:00 Motherwell 0 - 2 Celtic AddInfo
 
14:00 Hibernian 0 - 3 Dundee United AddInfo
 
17:00 Dundee FC 2 - 1 Aberdeen AddInfo
 
Primera División
16:30 Levante 0 - 0 Getafe AddInfo
 
19:00 Real Sociedad 1 - 0 Mallorca AddInfo
 
RFPL
11:00 Arsenal Tula 2 - 1 Zenit AddInfo
 
13:30 FK Rubin Kazan 2 - 2 Lokomotiv Moskva AddInfo
 
16:00 PFK Sochi 3 - 2 Rostov AddInfo
 
16:00 Spartak Moskva 2 - 2 Dinamo Moskva AddInfo
 
Segunda División
14:00 Girona 1 - 3 Huesca AddInfo
 
14:00 SD Amorebieta 2 - 3 FC Cartagena AddInfo
 
16:15 Las Palmas 2 - 1 Tenerife AddInfo
 
18:30 Málaga 1 - 1 Real Zaragoza AddInfo
 
19:00 Sporting Gijón 1 - 0 AD Alcorcón AddInfo
 
Serie B
12:00 Pordenone Calcio 1 - 3 Ternana Calcio AddInfo
 
12:00 Vicenza 0 - 1 Reggina 1914 AddInfo
 
12:00 Crotone 2 - 1 AC Pisa 1909 AddInfo
 
12:00 Ascoli 1 - 1 Lecce AddInfo
 
14:15 Perugia 1 - 0 Brescia AddInfo
 
14:15 Cosenza Calcio 1 - 1 Frosinone AddInfo
 
16:30 Como 1907 2 - 0 US Alessandria Calcio 1912 AddInfo
 
Süper Lig
10:30 Giresunspor 2 - 0 Çaykur Rizespor AddInfo
 
13:00 Sivasspor 2 - 2 Antalyaspor AddInfo
 
16:00 Adana Demirspor 0 - 2 Yeni Malatyaspor AddInfo